Крадецът вика: „Дръжте крадеца“

Апартаментите и гаражите закупени от председателя на КПКОНПИ Пламен Георгиев и съпругата му през 2012 и 2017 г. са вписани в имотните му декларации на значително по-ниски цени, отколкото цените, на които са закупени и отразени в Имотния регистър, показа проверка на Биволъ.

Несъостветствията са видими като се сравнят данните, декларирани пред Имотния регистър с данните в декларациите на Георгиев подадени през 2013, 2015 и 2017 г., които са на официалния сайт на КПКОНПИ.

Така през 2012 г. Пламен Георгиев Димитров декларира апартамент с две паркоместа в кв. Гео Милев за 207 318 лв., но според Имотния регистър за имотите е платено 264 310 лв. Разликата е 56 992 лв.

Две години по-късно Георгиев придобива гараж и го декларира за 6 845 лв. Но вписаната цена в Имотния регистър е 17 157,7 лв. Разликата е 10 312 лв.

През 2017 г. Пламен Георгиев и съпругата му придобиват апартамент 156 кв. м. за 452 785,7 лв. и гараж за 42 133,8 лв. Но в имотната му декларация е вписана друга цена: апартамент за 293 374 лв. и гараж за 19 558 лв.

Това прави общо 249 292,5 лв., които се губят от декларациите на главния борец с корупцията.

По-рано сайтът Фрогнюз изчисли, на базата на публичните декларации на Пламен Георгиев, че декларираните цени на апартаментите са под пазарните. Оказва се, обаче, че проблемът на Георгиев е друг. Сметнато на квадратен метър Георгиев е платил дори повече от пазарната цена на имотите в района, според данните в сайта imot.bg.
Но Пламен Георгиев сега трябва да обясни защо не е декларирал пълните суми, платени за имотите, както и произхода на доходите за тези плащания, които са надлежно отразени в Имотния регистър така, както фигурират в нотариалните актове.

Стои и въпросът кой може да разследва шефа на органа, който трябва да разследва точно такива несъответствия между декларираното и реалните суми, които са платени за апартаментите.

Самият главен прокурор Сотир Цацаров преди да встъпи в длъжност също беше изобличен от Биволъ в деклариране на имоти на 1/1000 част от реалната им цена.

Пламен Георгиев беше лично предложение на Цветан Цветанов за шеф на новата антикорупционна комисия, като Бойко Борисов го подкрепи. Като прокурор, Георгиев стана известен с това, че прекрати проверката по делото “Ало, Ваньо”, за разговорите между Бойко Борисов и шефа на митниците Ваньо Танов, в който разговор Борисов нарежда на Танов да спре проверка в завода на “Мишо Бирата”.

източник

Ако статията ви е харесала, споделете я с приятелите си в социалните мрежи от тук:

Facebook Google

Вижте още:

Коментирай първи

Остави отговор

E-mail адресът Ви няма да бъде публикуван.


*